W Europie została właśnie udostępniona eksperymentalna wersja Google Bard AI. Można ją przetestować pod tym adresem: https://bard.google.com/ Chatbot do tej pory był dostępny wyłącznie w języku angielskim, a od lipca dostępny jest w 40 językach, w tym także w języku polskim.
Algorytm korzysta z bazy wiedzy, a także sztucznej inteligencji. Google zastrzega jednak, że obecnie mamy do czynienia z narzędziem eksperymentalnym, a więc możemy czasami otrzymać niepoprawną odpowiedź.
O chatbotach pewnie każdy słyszał, większość korzystała, ale jak na tle “tych pierwszych” wypada narzędzie od Google’a? Baza wiedzy jest przecież ogromna i algorytm ma skąd brać odpowiedzi na zadawane przez użytkowników pytania. Postanowiłem to sprawdzić zadając to samo pytanie Bardowi jak i ChatGPT: Co myślisz na temat Threads? (screeny):
Źródło: www.chat.openai.com
Źródło: www.bard.google.com/
Jak widzicie na załączonych screenach chatbot od Google’a ma jeszcze sporo do nauczenia, bo dziś (13.07.2023 r.) na pytanie na temat Threads opowiada o “nowej funkcjonalności” wątkowania na Twitterze (która notabene została wprowadzona na początku 2021 roku, więc wcale nie jest nowa). A tymczasem, o ironio najlepiej trendującą aplikacją w sklepie Google’a jest właśnie Threads.
Ironią jest także fakt, że Bard opisuje funkcje Twittera, czyli największego konkurenta dla Threads. Być może z uwagi na pojawiajace się często w artykułach obok siebie hasła “Twitter” i “Threads” chatbot łączy obie te kwestie i opowiada o funkcjach tego pierwszego.
Oczywiście, jak to algorytm Bard będzie się uczyć i być może w momencie, w którym czytacie ten artykuł chatbot odpowie Wam już prawidłowo na pytanie czym jest Thread.
Nie musicie jednak zadawać mu tego pytania. Wystarczy, że przeczytacie kolejny artykuł w naszym newsletterze 🙂